minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Fushata model e Izraelit, gjysma e popullsisë janë vaksinuar me një dozë

0

Izraeli ka vaksinuar gjysmën e popullsisë me të paktën një dozë.

Sipas të dhënave të Ministrisë izraelite të Shëndetësisë, personat e imunizuar deri më tani janë 4 507 325 nga rreth 9 milionë banorë në vend.

Ata që kanë marrë edhe dozën e dytë – sipas të njëjtit burim – janë 3 123 136.

Sidoqoftë, rreth 3 milionë izraelitë nuk mund të imunizohen për arsye të ndryshme, përfshirë ata nën 16 vjeç dhe ata që janë shëruar nga infeksioni.

Advertisement

Për këta të fundit, po shqyrtohet mundësia e një vaksinimi me një dozë të vetme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university