minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Presidenti i Haitit vritet gjatë një sulmi në shtëpinë e tij, plagoset zonja e parë

0

Presidenti i Haitit Jovenel Moise u vra gjatë sulmit në rezidencën e tij në lagjen Pelerin të Port-au-Prince. Lajmi u konfirmua  nga kryeministri Claude Joseph

Gjatë sulmit u qëllua edhe zonja e parë Martine Moise, e cila mbeti e plagosur dhe po merr trajtim mjekësor.

Mediat vendase raportuan se një grup njerëzish disa prej të cilëve flisnin spanjisht u futën në shtëpinë e tyre dhe hapën zjarr.

Kryeministri Claude Joseph dënoi sulmin dhe u bëri thirrje të gjithë haitianëve të qëndrojnë të qetë. Moïse ishte presidenti i 42-të i Haitit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova