minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Stuhia ”Filomena” shkaktoi 1,4 miliardë euro dëme në Madrid

0

“Filomena”, stuhia më e rëndë e dimrit në Spanjë në dekada, shkaktoi afërsisht 1.4 miliardë euro (1.7 miliard dollarë) dëme në kryeqytetin Madrid, sipas kryetarit të bashkisë Jose Luis Martinez Almeida.

”Ky numër përfshinte humbjen e të ardhurave për ekonominë dhe dëmtimin e infrastrukturës në kryeqytet”, theksoi ai.

Shumë rrugë ishin bllokuar ende pas pesë ditësh pas reshjeve më të mëdha të borës të 50 viteve të fundit.

Meqenëse masat e dëborës nuk mund të pastroheshin mjaft shpejt, acari i fortë i ktheu ato në shtresa akulli të forta që hiqeshin me vështirësi.

Advertisement

Të mërkurën në mbrëmje temperaturat në zonën e Madridit ranë përsëri në minus 12 gradë Celsius në periferi të qytetit.

Temperaturat pak më të buta priten për javën e ardhshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova