minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Dua Lipa: Do të flas gjithmonë hapur për ngjarjet në botë

0
Dua Lipa: Do të flas gjithmonë hapur për ngjarjet në botë

Dua Lipa ka mësuar se me shtrirjen e madhe vjen edhe reagimi i madh. Këngëtarja e cila ka afro 100 milionë ndjekës në Instagram dhe X, zbuloi në një intervistë me “Radio Times” këtë javë se është shumë e vetëdijshme se opinionet e saj publike për temat më të diskutueshme të ditës së sotme, disa njerëz mund t’i kuptojnë në mënyrë të gabuar, por ajo është e vendosur ta ndajë mendimet e veta gjithsesi, përcjell albinfo.ch.

Çelësi, tha ajo, është të jesh i zhytur në mendime dhe të bësh me të vërtetë detyrat e shtëpisë së pari.

“Kur flas për gjëra që janë politike, mendoj dy-tri herë paraprakisht, dhe them ‘OK, kjo ka të bëjë me diçka që është shumë më e madhe se unë dhe është e nevojshme – dhe kjo është arsyeja e vetme që po e postoj’. Ky është ngushëllimi im i vetëm që më shtyn ta bëj këtë”, tha ajo për “Billboard”.

Advertisement

Këngëtarja ka folur së fundmi për bombardimet e Izraelit në kampin e refugjatëve në Rafah.

Në maj, Dua iu bashkua një kori zërash që bënin thirrje për një armëpushim të menjëhershëm dhe të përhershëm në luftën midis Izraelit dhe Hamasit, duke ndarë grafikën “Artists for Ceasefire” dhe hashttagun “#AllEyesOnRafah”, në profilin e saj në Instagram në lidhje me sulmin e Izraelit ndaj qytetit në Rripin jugor të Gazës në mes të luftës shkatërruese të vazhdueshme të vendit kundër grupit militant Hamas.

“Gjithmonë do të përballet me një reagim të ashpër dhe opinionet e njerëzve të tjerë, kështu që është një vendim i madh”, tha Dua për zgjedhjen e të folurit hapur. “E balancoj, sepse në fund të fundit ndjej se është për të mirën më të madhe, kështu që jam e gatshme ta [marrë atë goditje]”.

Ndërsa shumë muzikantë i mbajnë sytë mbyllur kur vjen puna për t’u zhytur në deklarata për tema të diskutueshme, Dua tha se të flasësh hapur është një “prirje e natyrshme për mua, duke pasur parasysh prejardhjen dhe trashëgiminë time, dhe se vetë ekzistenca ime është disi politike – nuk është diçka e pazakonshme që unë të ndiej afërsi”.

Advertisement

Këngëtarja lindi në Londër si fëmija i madh i prindërve shqiptarë të Kosovës dhe u zhvendos në Prishtinë si 13-vjeçare, gati një dekadë pas përfundimit të një konflikti brutal të armatosur dhjetëvjeçar në vend.

Dua po përgatitet për të qenë emri kryesor i Festivalit Glastonbury të këtij viti në Somerset, Angli, javën e ardhshme, së bashku me kolegët kryesorë Coldplay, SZA dhe Shania Twain.

 

 

Advertisement

 

The post Dua Lipa: Do të flas gjithmonë hapur për ngjarjet në botë appeared first on Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit