minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Ambasadorja Kim, fundjavë në jug: Në Përmet, ushqimi më i shijshëm

0
Ambasadorja Kim, fundjavë në jug: Në Përmet, ushqimi më i shijshëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim përfitoi nga fundjava për të vizituar jugun e Shqipërisë, pikërisht Përmetin dhe Tepelenën.

Ambasadorja postoi pamjet më të bukura të udhëtimit të saj, së bashku me ambasadorin italian Stefano Bucci dhe ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro duke u deklaruar e mahnitur nga ushqimi i Përmetit, të cilësuar si nga më të mirët në vend, por edhe ujërat termale.

Në Tepelenë, Kim vizitoi kështjellën e Ali Pashës, duke takuar qytetarë të ndryshëm.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova