minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Përveç ritualeve magjike, 8 metoda praktike për të pasur më shumë fat

0

Të jesh më me fat është e mundur, vetëm nëse e dini se si. Ndonjëherë duket se disa njerëz i ndjek gjithmonë fati. Por a varet vërtet nga rastësia apo edhe ne luajmë një rol në timonin e fatit?

Nuk ka formula magjike apo rituale sekrete. Të qenit me fat varet nga ne më shumë sesa mund ta imagjinoni. Por si ta tërheqni yllin me fat dhe të bëheni më me fat, kemi përzgjedhur 8 metoda të testuara me kohë. Janë ato sjellje që, nëse adoptohen, rrisin shanset për një ndryshim pozitiv në jetën tuaj. 

1. Mendoni pozitivisht për të tërhequr më shumë fat

Nëse jeni lloji i personit që beson se gota është gjithmonë gjysmë e mbushur, atëherë po praktikoni të menduarit pozitiv. Studimet kanë treguar se të qenit optimist mund të lehtësojë stresin dhe t’ju ndihmojë të jetoni më gjatë. Një nga strategjitë fituese për të tërhequr më shumë fat është të luftojmë atë ndjenjë të bezdisshme të negativitetit që mund të na shoqërojë çdo ditë për çdo gjë.

Advertisement

Si bëhet? Flisni me veten, duke stimuluar mendimin tuaj pozitiv. Mos lejoni që negativiteti t’ju vjedhë fatin.

2. Theksoni pozitiven me vizualizim

Vizualizimi është teknika në të cilën imagjinoni veten duke bërë diçka që dëshironi vërtet; e cila ndihmon në përpunimin e hapave mendorë për të realizuar atë që doni. Kur një person mund ta imagjinojë veten si me fat, të fortë, të suksesshëm, atëherë ai mund të punojë për të parë se çfarë të bëjë për ta bërë atë fotografi reale. Ju mund ta përdorni këtë teknikë për fat në shumë fusha të jetës, nga marrja në detyrë deri te gjetja e romancës suaj të radhës.

3. Pohimet pozitive forcojnë ndjenjën tuaj të fatit

Advertisement

Pohimet pozitive janë ato fraza që i themi vetes që na lejojnë të largojmë mendimet negative. Pohimet janë gjithmonë pozitive, në vetën e parë dhe në kohën e tashme. Mund t’i shkruani ose t’i përsërisni vetes disa herë në ditë. Pohime të tilla janë një mënyrë e shkëlqyer për të mbjellë farat e suksesit në nënndërgjegjen e dikujt. Ato na ndihmojnë të mendojmë pozitivisht dhe të jemi më të përgatitur për sukses.

4. Përafroni praktikën Feng Shui

Feng Shui është një art i lashtë kinez i krijuar për të sjellë ekuilibër, shëndet dhe fat për njerëzit që e praktikojnë atë. Zbatimi i parimeve të këtij arti në jetën tuaj të përditshme mund t’ju ndihmojë të jeni më produktivë, më pozitivë dhe më pak të hutuar. Për shembull, një nga parimet e Feng Shui është se rrëmuja ka një efekt negativ në nivelet e energjisë. Dhe është e vërtetë. Një hapësirë ​​e rrëmujshme, e çorganizuar e bën të vështirë përqendrimin te qëllimet tuaja.

Prandaj, vënia në praktikë e parimeve të Feng Shui-t do t’ju ndihmojë jo vetëm të rregulloni jetën tuaj, por edhe të tërhiqni më shumë fat.

Advertisement

5. Shtoni karmën tuaj pozitive

Karma është një parim i filozofisë hindu dhe mund të përmblidhet thjesht si: çfarë ndodh, kthehet. Me fjalë të tjera, nëse bëni mirë për të tjerët, do t’ju ndodhin më shumë gjëra të mira dhe do të jeni më me fat. Por si mund ta përmirësoni karmën tuaj? Për të lënë pas negativitetin, duhet të filloni të falni të tjerët. Besoni apo jo, personi i parë që përfiton nga falja jeni ju.

6. Shtoni fatin përmes spiritualitetit

Shumë njerëz i drejtohen një fuqie më të madhe për t’i ndihmuar ata të tërheqin më shumë fat. Disa recitojnë një lutje, të tjerë i kërkojnë Universit t’u dërgojë fat, shpërblime ose pozitivitet.

Advertisement

Disa të tjerë i drejtohen spiritualitetit të brendshëm, duke përdorur praktika të tilla si meditimi për t’u përqendruar dhe më shpejt të vijnë në ekuilibër me vetë ekzistencën dhe fatin e mirë.

7. Përvishni mëngët dhe punoni drejt qëllimeve tuaja

Nëse doni të tërhiqni më shumë fat në jetën tuaj, nuk mund të uleni dhe të prisni që fati të bjerë mbi ju. Sa më shumë punë të bëni për qëllimet tuaja, aq më pak do t’ju duhet të mbështeteni te fati. Prandaj, puna e palodhur është një sekret për të tërhequr fat.

Jini të durueshëm, këmbëngulës dhe praktikoni gjithmonë një qëndrim pozitiv, me siguri do të merrni rezultate të shkëlqyera.

Advertisement

8. Gjeni fatsjellësin apo ritualin tuaj të preferuar

A vishni gjithmonë një palë çorape specifike përpara një ngjarjeje të rëndësishme? Apo keni gjithmonë një tërfil të vjetër me katër fletë në portofolin tuaj? Apo vazhdoni të ndiqni një ritual apo këndoni këngën tuaj të preferuar përpara se të filloni një provim apo një intervistë pune? Kjo nuk është marrëzi supersticioze, por një mënyrë tjetër për të tërhequr fat të mirë.

Përdorimi i fatsjellësve dhe ritualeve të fatit mund të na bëjë të ndihemi më optimistë dhe të lumtur. Ky qëndrim pozitiv e bën më të lehtë përqendrimin në qëllimet tuaja dhe si rezultat do të sjellë më shumë fat në jetën tuaj.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova