minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Andi Lila: Feja nuk ma lejon të bashkohem me PS-në

0

Andi Lila ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Procesi Sportiv” ku pëveçse shprehu hapur simpatinë e tij për presidentin e FSHF-së Armando Dukën, foli dhe për humbjen e PD-së në zgjedhje.

Në debat e sipër, e ftuara e emisionit i këshilloi Lilës që të shihte dhe idenë që në një të ardhme t’i bashkohej Partisë Socialiste pasi me këtë forcë politike do ta kishte të sigurtë fitoren.

Por, ai e ka refuzuar këtë ide pasi diçka të tillë nuk ia lejon feja myslimane.

“Unë jam dhe me agjerim. Atalanta më tha që të shkoj me PS-në, por kur pyesin profetin Muhamed, të bëj dhe pak fe duke përfituar nga audienca.

Advertisement

Kur e pyetën se kush janë njerëzit më të dashur tek Zoti? Janë njerëzit me moral të lartë dhe unë kam një moral shumë të lartë”, u shpreh Andi Lila. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university