minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

FOTOT: Lejohen vetëm 8 tifozë në stadium, suedezët protestojnë në qendrën tregtare

0

Tifozët suedezë nuk e kanë kapërdirë dot rregullin që lejon vetëm 8 tifozë në stadium dhe kanë protestuar duke “pushtuar” një qendër tregtare.

Ultrasit e AIK përfituan nga rregulli që nuk kufizon grumbullimet nëpër qendra tregtare dhe u mblodhën në Stokholm, me daulle, flamuj dhe banera, duke protestuar për rregullin që e quajnë absurd.

Ndërkohë, disa kilometra më tutje, 8 tifozë ishin brenda stadiumit Friends Arena, duke parë ndeshjen AIK-Elfsborg.

Javën e fundit, në Suedi ka pasur rreth 5000 raste të reja në ditë me Covid-19.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university