minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Partizani ndalet në Korçë. Teuta merr kreun e klasifikimit

0

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e orës 19:00 të vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore.

Teuta ka fituar lehtësisht ndaj Bylisit në “Niko Dovana“ dhe rrëmbejnë përsëri kreun e renditjes.

Skuadra e Martinit gjeti 4 herë rrugën e rrjetës, si rrallë herë në këtë sezon. Fillimisht Aleksi ngre siparin e golave në minutën e 15, ndërsa në pjesën e dytë do të vinin edhe 3 golat e tjerë.

Ndërkohë në Korçë Ilir Daja befasohet nga ish-skuadra e tij. Skënderbeu ka ndalur Partizanin në barazim 1-1.

Advertisement

Në fund të pjesës së parë Xhunior zhbllokon shifrat, por në minutën e 55 juglindorët kundërpërgjigjen me Mensah.

Bardhekuqtë kanë marrë një fytyrë tjetër me Memellin në krye, duke mos iu trembur as ekipeve pretendente për titull.

Me këtë barazim të marrë mbrëmjen e sotme Skënderbeu e sheh mbijetesën vetëm 1 pikë larg.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university