minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Pep Guardiola sulmon FIFA-n dhe UEFA-n: Po i vrasin futbollistët

0

Pep Guardiola ka sulmuar ashpër drejtuesit më të lartë të futbollit botëror dhe atij europian, për shkak të kalendarit shumë të ngjeshur me ndeshje, që sipas tij, po i vret futbollistët.

“UEFA dhe FIFA po i vrasin lojtarët, sepse e kanë ekzagjeruar me ndeshje, janë vërtet shumë. Nuk kemi pasur një pushim në mes të javës që kur kemi nisur sezonin, asnjë, – ka thënë Guardiola me zë të lartë. – Nuk ka asnjë lojtar që të mund ta përballojë gjithë këtë ngarkesë, jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht. Është e pamundur”.

Mançester Siti është në garë në të gjitha kompeticionet (Premier Ligë, Liga e Kampionëve, FA Cup dhe Carabao Cup). Guardiola zbulon më tej sekretin e serisë së gjatë të fitoreve nga skuadra e tij. “Lojtarët janë qenie njerëzore, nuk janë makineri. I njoh mirë, disa prej tyre janë gjithmonë të inatosur, sepse duan të luajnë çdo ditë, por kjo nuk është e mundur.

Për të pasur një skuadër kompetitive në të gjitha kompeticionit këtë sezon pa tifozë, nëse nuk bën rotacion dhe ndryshime, nuk mund të fitosh. Nëse nuk do të kisha bërë rotacion, nuk do të ishim në pozicionin aktual. Por, kur bëj rotacion dhe fitojmë, jam një gjeni dhe njerëzit thonë: ‘Bravo Pep’. Kurse kur humbim, ata thonë: ‘pse e ndryshoi skuadrën?’”, – është shprehur trajneri katalanas.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university