minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

VIDEO/ “Mos më thuaj që shënoi nga aty”, komentatorët ngelin pa fjalë pas golit me kokë nga 36 metra

0

Të shënosh gol me kokë nga jashtë zone është shumë e rrallë në futboll, por ta shënosh nga 36 metra është pothuajse e pamundur.

Diçka të tillë arriti ta realizonte Rory Donnelly, futbollist i ekipit Glentoran, në Irlandën e Veriut. Ai përfitoi nga dalja e ish-portierit të Manchester United, Roy Carroll, i cili largoi me kokë një top të rrezikshëm.

Por, topi shkoi në zonën ku ndodhej Donnelly, i cili, pa u menduar dy herë, kërceu dhe goditi me kokë topin, duke e dërguar në rrjetë.

“Mos më thuaj që shënoi nga aty”, tha komentatori ndërkohë që topi po shkonte drejt portës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university