minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Filmi zviceran “Nënë Tereza dhe Unë”, komente më pozitive në Zvicër

0
Filmi zviceran “Nënë Tereza dhe Unë”, komente më pozitive në Zvicër

Albinfo.ch ju informon se filmin zvicerano-indiano-britanik “MOTHER TERESA & ME” (Nënë Tereza dhe Unë”, nga Kamal Musale do të ketë premiera në shtete të ndryshme.

Kamal Musale tregon për Albinfo.ch së është një aktore zvicerane dhe kam pasur privilegjin të inicioj këtë film kushtuar Nënë Terezës.

Ajo tregon se premiera ekskluzive do të jetë më 24 tetor, ora 18.30, Kino Le Paris, Cyrih, e ndjekur nga një “Darkë Fluturuese Indiane në Mascotte” (ngjarje filmi).

Advertisement

Filmi artistik është menduar për shpërndarje teatrale dhe online. Ky është prodhim unik në atë që financohet tërësisht nga donacione. Të gjitha fitimet nga filmi shkojnë për ndihma humanitare.

Fillimisht komentet janë shumë pozitive për këtë film, të cilin Albinfo.ch do sjell së shpejti një shkrim të detajuar lidhur me përmbajtjen e këtij filmi.

Po ashtu edhe presidenti zviceran, Ignazio Cassis ka shkruar për këtë film.

“Emocione të shkëlqyera në premierën e filmit “Nënë Tereza dhe Unë” një histori që të prek, të bën të mendosh dhe ndërton një urë kulturore. Urime për premierën dhe faleminderit për ftesën” ka shkruar ai.

Advertisement

Image

 

The post Filmi zviceran “Nënë Tereza dhe Unë”, komente më pozitive në Zvicër appeared first on Albinfo.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova