minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Kontrabasisti Shkodran Osmanaj, pjesë e filharmonisë së Shtutgartit

0
Kontrabasisti Shkodran Osmanaj, pjesë e filharmonisë së Shtutgartit

Kontrabasisti nga Kosova, Shkodran Osmanaj së fundmi i është bashkuar filharmonisë të Shtutgartit.

Si rezultat i audicionit të suksesshëm javë më parë, Osmanaj u vlerësua maksimalisht nga juria duke u bërë kështu pjesë e një prej orkestrave më me zë në Gjermani, transmeton albinfo.ch.

Me një histori më shumë se 100 vjeçare, filharmonia e Shtutgartit përveç Gjermanisë performon rregullisht nëpër turne, në sallat dhe festivalet kryesore të Evropës.

Advertisement

The post Kontrabasisti Shkodran Osmanaj, pjesë e filharmonisë së Shtutgartit appeared first on Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit