minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Diamanti 101 karatë, në ankand për 20 milionë dollarë

0

Diamanti më i madh i zbuluar ndonjëherë në Rusi, 101 karatë, me gurin e quajtur “Spektakli Alrosa”, pritet të dalë në ankand në Gjenevë gjatë muajit maj.

Diamanti, sipas vlerësimeve të ekspertëve, pritet të shitet deri në 20 milionë dollarë, në ankandin që organizohet nga shtëpia e ankandeve Christie’s.

Diamanti ka ngjyrë të bardhë, me prerje në anë dhe është plot 101 karat, prerë nga guri që fillimisht peshonte më shumë se 200 karatë dhe është zbuluar në vitin 2016.

Ekspertëve i është dashur 1 vit e 8 muaj punë vetëm për ta prerë dhe për t’i dhënë formën perfekte.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university