minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Diell, bikini dhe alkool pa limit, studentët “pushtojnë” plazhet e Floridës

0
Diell, bikini dhe alkool pa limit, studentët “pushtojnë” plazhet e Floridës

Një “lum” studentësh kanë zbritur në plazhin “Fort Lauderdale” të Floridës, në kuadër përgatitjeve paraprake për sezonin e ri të pushimeve pranverore në shkallë të plotë që prej vitit 2019, për shkak të mbylljes nga pandemia.  

Ndërkohë, një prani e shtuar e policisë ishte gjithashtu e dukshme përgjatë plazhit në “Fort Lauderdale”. Oficerët me biçikleta dhe automjete u panë duke patrulluar zonën.

Përgatitja për sezonin e ngarkuar vjen pasi zyrtarët amerikanë, përfshirë Departamentin e Shtetit, paralajmëruan amerikanët që të mos udhëtojnë në Meksikë pas një sërë krimesh të dhunshme atje.

Megjithatë, qindra pushues u shfaqën të grumbulluar në grupe në Cancun, në shtetin meksikan të Quintana Roo, ku SHBA u ka thënë udhëtarëve që të “ushtrojnë kujdes të shtuar”.

Advertisement

Presidenti meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador tërhoqi paralajmërimet e zyrtarëve amerikanë të hënën, duke pretenduar se ata ishin pjesë e një lëvizjeje ‘anti-Meksikë’ të orkestruar nga disa politikanë amerikanë.

“Meksika është më e sigurt se Shtetet e Bashkuara. Nuk ka asnjë problem me udhëtimin e sigurt nëpër Meksikë”, u tha Obrador gazetarëve.

Presidenti deklaroi se, edhe media amerikane ishte gjithashtu fajtore në komplotin e supozuar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit