minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Ky pronar restoranti shpenzoi mijëra dollarë për të promovuar konkurrentët e tij

0

Një pronar restoranti në Wisconsin ka përdorur paratë e tij për të ndihmuar konkurrentët që hasën vështirësi gjatë pandemisë.

Adolfo Melendez, pronar i “Tex-Mex El Mezcal” ka blerë më shumë se 2000 dollarë kupona për restorantet në zonë, të cilat ua jep më pas klientëve të tij.

Melendez tha se e mori inciativën për të ndihmuar konkurrentët pasi një kompani lokale e ndihmoi atë në fillim të pandemisë.

Pronarët e restoranteve përreth thanë se ishin mirënjohës për veprimin e Melendez duke shtuar që bujaria dhe ndihma e përbashkët janë të vetmet mënyra që biznesi i vogël të mbijetojë gjatë pandemisë.

Advertisement

Nga ana e tij, Melendez thotë se është e rëndësishme që bizneset e vogla ta kalojnë krizën e pandemisë sepse ato janë shpirti i komunitetit dhe prej tyre vijnë të ardhurat kryesore për shumë familje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university