minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

“L’Ottavo Re di Roma” mbush sot 46 vjeç

0

Francesco Totti është një ish-futbollist profesionist Italian, i cili luajti për Romën dhe Kombëtaren italiane. Ai është etiketuar si “L’Ottavo Re di Roma” apo Mbreti i tetë i Romës. Totti shpenzoi të gjithë karrierën e tij tek  ekipi i Romës. Aktualisht është golashënuesi i dytë i të gjitha kohërave në ligën italiane me 250 gola dhe i gjashti në të gjitha kompeticionet italiane, me 316 gola.

Totti gjithashtu ka fituar disa trofe, ku më e rëndësishmja ishte “Këpuca e Artë Evropiane” në 2007 dhe “Këmba e Artë” në 2010. Më 17 korrik 2017, Totti konfirmoi tërheqjen nga futbolli profesionist dhe gjithashtu lajmëroi se kishte pranuar një ofertë nga Roma, për t’u bërë drejtori sportiv i klubit.

Së fundmi Totti është në qendër të vëmendjes për ndarjen nga bashkëshortja e tij Ilary Blasi, pas 17 vitesh martesë, prej të cilës patën tre fëmijë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova