minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Narko-lotari, me 10 dollarë mund të fitoni vilat dhe pasuritë e El Chapos

0
Narko-lotari, me 10 dollarë mund të fitoni vilat dhe pasuritë e El Chapos

Qeveria meksikane ka organizuar një lotari, ku do të fitohen pasuritë e sekuestruara nga emrat e mëdhenj në trafikun e drogës. Me pak më shumë se dhjetë euro mund të fitoni banesa dhe sende luksoze të El Chapos.

“Bileta e artë” është pikërisht vila e tij luksoze në Culiacàn , ku Joaquin “El Chapo” Guzmàn ishte fshehur para arratisjes së tij, në shkurt 2014.

Një tjetër vilë e kërkuar është shumë më e pasur, ajo e Amado Carrillos Fuentes, bosit të kartelit Juarez i cili u bë i famshëm për sistemin e tij të tregtimit të drogës me avionë dhe anije.

Çmimet do të ndahen më 15 shtator që shënon dhe Ditën e Pavarësisë së Meksikës. Në tërësi, fondi i çmimeve arrin vlerën e 250 milionë pesos, domethënë mbi 10 milion euro.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova