minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

12 fëmijë shqiptarë, mes tyre dy binjakë, mes viktimave në autobusin me turistë

0
12 fëmijë shqiptarë, mes tyre dy binjakë, mes viktimave në autobusin me turistë

Mes 46 persona që humbën jetën këtë të martë në Bullgari, shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, 12 ishin fëmijë, mes tyre edhe dy binjakë.

Shtatë pasagjerë, një prej të cilëve i mitur, u shpëtuan dhe u evakuuan në një spital në kryeqytet.

Advertisement

Autobusi me turistë, me të cilin udhëtonin 2 shoferë dhe mbi 50 pasagjerë, ishte nisur drejt Turqisë.

Deri më tani hetuesit dyshojnë se dy janë shkaqet që kanë dërguar në këtë aksident. E para ka të bëjë për një defekt teknik të mjetit dhe e dyta me përgjumjen e shoferit. Rasti po hetohet nga Shërbimi Hetimor Kombëtar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova