minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Djegia e spitalit COVID në Tetovë/ Si paraqitet gjendja e 12 pacientëve të plagosur

0
Djegia e spitalit COVID në Tetovë/ Si paraqitet gjendja e 12 pacientëve të plagosur

12 pacientët që mbetën të plagosur nga zjarri që shpërtheu pak ditë më parë në një spital të përkohshëm COVID në Tetovë, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në një prononcim për mediat në Maqedoninë e Veriu, infermierja Hanife Demiri tregoi se gjendja shëndetësore e pacientëve që iu shpëtuan flakëve, paraqitet e qëndrueshme.

Advertisement

Sa iu përket pacientëve që nuk u lënduan rëndë, po trajtohen nga Covid-19 në spitalin e Shkupit.

“Janë në gjendje të mirë dhe stabile. Tash ishim, i vizituam pacientët. Ka nga covid-i që shërohen domethenë nuk ka me djegie dhe janë në gjendje stabile të mirë”, tha ajo.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova