minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Familja Ahmeti u shua në aksidentin e tmerrshëm të autobuzit me shqiptarë

0
Familja Ahmeti u shua në aksidentin e tmerrshëm të autobuzit me shqiptarë

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, por jo vetëm, kudo ata janë, u shokuan nga lajmi i rëndë I djegies së autobozit me turistë në Bullgari, ku mbeten të vdekur 46  pasagjere, të gjithë shqiptarë që po ktheheshin nga një udhëtim turistik në Stamboll.

Shumica e viktimave ishin të rinj në moshë, madje 12 prej tyre fëmijë.

Advertisement

Rasti më i rëndë i takon një familje me 4 persona e shuar e gjitha, pasi humbën jetën dy fëmijë binjakë bashkë me dy prinderit në moshë të re.

Luan dhe Alban Ahmeti, 4-vjecare patën fatin  tragjik në këtë aksident tepër të rëndë 40 km larg Sofjes.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova