minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

“Hap i madh përpara”/ Kosova dhe Serbia miratojnë marrëveshje për energjinë

0
“Hap i madh përpara”/ Kosova dhe Serbia miratojnë marrëveshje për energjinë

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen për energjinë, gjatë takimit që po zhvillohet sot në Bruksel, në kuadër të arritjes së dialogut mes dy vendeve.

Gjatë takimeve të sotme është arritur pajtueshmëri për zbatimin e marrëveshjes për energji dhe përgatitjet për një takim në nivelin e lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Advertisement

Lajmin për marrëveshjen e ka konfirmuar në një postim në tëitter i dërguari i Posaçëm i BE-së për Dialogun, Mirolslav Lajçak.

“Me kënaqësi të njoftoj se Kosova dhe Serbia sapo miratuan Udhërrëfyesin për Zbatimin e Marrëveshjeve të Energjisë në kuadër të Dialogut të lehtësuar nga BE-ja. Ky është një hap i madh përpara.”– shkruan Lajçak.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova