minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Kreu i Listës Serbe mohon takimin me Milan Radoiçiç: Akuzat e Kurtit, qesharake

0
Kreu i Listës Serbe mohon takimin me Milan Radoiçiç:  Akuzat e Kurtit, qesharake

Kryetari i ri i Listës Serbe, Zlatan Elek ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për takimin e tij dhe kryesisë së kësaj partie me Milan Radoiçiqin në Rashkë. Ai ka deklaruar se eshte hera e pare qe degjon dicka te tille.

 

“Mohim i plotë për këtë çështje. Nuk e kuptoj çfarë lidhje ka Milan Radoiçiç me Listën Serbe”, tha Elek, duke theksuar  se më 24 tetor u emëruan edhe nënkryetarë të rinj.

 

Advertisement

Ai  i ka quajtur  akuzat e Kurtit për takimin në Rashkë qesharake.

 

Nje dite me pare Kurti ka shktuar  ne rrjete sociale se po organizohet nje tjeter sulm ne veri te Kosoves.

 

Advertisement

Sipas  shefit te ekzekutivit te Kosoves  Radoiçiç, ka udhëhequr një takim me rreth 40 politikanë serbë e zyrtarë të komunave ilegale nga Kosova.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova