minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

PAMJE/ Publikohen videot që tregojnë terroristët duke vendosur bombën në një degë banke në Greqi

0
PAMJE/ Publikohen videot që tregojnë terroristët duke vendosur bombën në një degë banke në Greqi

Pamjet e reja të publikuara nga mediat greke tregojnë momentin kur terroristët vendosin bombën në një bankë, në Petranola.

Ngjarja është fiksuar nga kamerat e sigurisë dy muaj më parë. Më 25 janar 2024, një eksploziv i improvizuar shpërtheu në një degë banke në Petralona.

videon e parë shihet autori duke tentuar të thyejë blindat dhe më pas largohet pa e aktivizuar bombën.

videon e dytë, gati pesë minuta më vonë, ai i afrohet sërish bankës, fik pajisjen dhe vrapon për të gjetur bashkëpunëtorët e tij.

Advertisement

video shihen dy këmbësorë duke ecur drejt degës së bankës dhe sulmuesi u kërkon të largohen pasi bomba është gati të shpërthejë.

videon e tretë, autori shihet pak minuta para se të mbërrinte në bankë, duke zbritur nga makina e gruas që e shoqëron dhe duke u futur në makinën e bashkëpunëtorit të tij./vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit