minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Rama viziton shtëpinë e prindërve të ish-Presidentit Thaçi

0
Rama viziton shtëpinë e prindërve të ish-Presidentit Thaçi

Kryeministri Edi Rama së bashku me disa prej ministrave të delegacionit, zhvilluan një vizitë në shtëpinë e prindërve të ish-Presidentit Hashim Thaçi, në fshatin Burojë të Kosovës.

 

Rama u prit nga prindërit, bashkëshortja, djali dhe familjarë të tjerë të zotit Hashim Thaçit me të cilët bisedoi mbi vizitën dhe takimin në Hagë me ish-Presidentin Thaçi.

 

Advertisement

“Isha te Hashimi e vizitova. Mu duk mirë, shumë mirë. Ai nuk është nga ata që e tregojnë, por shumë mirë mu duk. Jeni të fortë ju, të ka ngjarë ty më duket”, iu drejtua kryeministri babait të Thaçit.

 

Më pas, Kryeministri Rama dhe familjarë të Hashim Thaçit shkëmbyen disa dhurata simbolike, në shenjë nderimi dhe respekti të ndërsjellë mes tyre.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova