minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Tensione në Zveçan, policia hedh gaz lotsjellës për të kontrolluar turmën

0
Tensione në Zveçan, policia hedh gaz lotsjellës për të kontrolluar turmën

Policia e Kosovës është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të mbajtur nën kontroll qytetarët e mbledhur para objektit komunal në komunën me shumicë serbe, Zveçan.

 

Policia krijoi një koordon para këtij institucioni në mënyrë që udhëheqësi i zgjedhur i kësaj komune të mund të niste punën.

 

Advertisement

Protestuesit në katër komunat me shumicë serbe, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, janë grumbulluar në mënyrë që t’i pengojnë kryetarët e rinj të hyjnë në ndërtesat e komunave.

 

Policia e Kosovës përmes një deklarate zyrtare ka bërë të ditur se është duke asistuar kryetarët e komunave veriore, për të ushtruar të drejtën e tyre në punë, në objektet zyrtare të komunave përkatëse.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova