minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Tragjedia në Bullgari/ Meta: Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë

0
Tragjedia në Bullgari/ Meta: Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë

Presidenti Ilir Meta shpreh hidhërimin për tragjedinë në Bullgari, ku 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në një aksident, e 7 të tjerë janë plagosur.

Në këto momente të rënda, kreu i shtetit iu shpreh ngushëllime familjarëve, ndërsa iu uron shërim të shpejtë të mbijetuarve.

Advertisement

“Hidhërim i madh dhe trishtim i thellë për humbjen aksidentale tragjike të jetës të bashkëkombësve tanë nga Maqedonia e Veriut. Në këto çaste të rënda i shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe autoriteteve të vendit fqinj, si dhe uroj shërim sa më të shpejtë dhe të plotë për të mbijetuarit”, shkruan Meta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova