minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

5 ushqime dhe pije të përditshme që do të zhduken pas disa viteve

0
5 ushqime dhe pije të përditshme që do të zhduken pas disa viteve

Qendra Ndërkombëtare e Agrikulturës Tropikale (CIAT) ka publikuar një raport ku tregon se 5 ushqime të përditshmërisë sonë do të zhduken në vitet e ardhshme.

Kjo do të vijë për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirave që po sjell ndryshimi klimatik.

Sipas CIAT, nëse nuk vihemi në lëvizje, në vitin 2050 ushqimet e fotogalerisë së mësipërme ka mundësi që të mos i shijojmë më.


Untitled Design 1 3 1280x720

Advertisement

Zbulohet se përse çokollata na shijon kaq shumë

Advertisement

kafe 1280x720

Zbulohet se kujt i bën mirë kafeja dhe si duhet pirë

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova