minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Fije të thatë dhe maja të dyfishta, mësoni si ta përdorni siç duhet vajin e kokosit për t’i transformuar flokët

0

Vaji i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të famshëm në botën e bukurisë, veçanërisht kur bëhet fjalë për kujdesin e lëkurës dhe flokëve . Megjithatë, nëse e keni përdorur ndonjëherë në flokët tuaj, mund t’i keni ndjerë mjaft të rëndë ose t’i keni bërë të duken shumë të yndyrshëm.

Ky problem ka shumë të ngjarë për shkak të përdorimit të gabuar. Këtu do të zbuloni se si të keni flokë më të shëndetshëm, më të butë dhe më të shndritshëm duke përdorur vajin e kokosit në mënyrën ideale.

I pasur me acid laurik, acide të tjera yndyrore të ngopura dhe mono të pangopura, acid hialuronik, vitamina dhe polifenole, vaji i kokosit është i mrekullueshëm për flokët, falë vetive të tij të shkëlqyera.

Ushqen dhe hidraton

Advertisement

Ka efekt antioksidant

I bën flokët me të butë

I jep shkëlqim

Qetëson dhe hidraton skalpin

Advertisement

Nëse keni flokë të thatë dhe me maja të dyfishta, përdorni vajin e kokosit si një trajtim para shampos. Për rezultate maksimale, aplikojeni atë në flokët tuaj 30 minuta para se të lani flokët ose kur të keni kohën e nevojshme, përdoreni si maskë nate dhe lëreni deri në mëngjes.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit