minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Mbytet restoranti lundrues i Hong-Kongut

0
Mbytet restoranti lundrues i Hong-Kongut

Restoranti lundrues “Jumbo”, shumë i famshëm në Hong-Kong, është mbytur në Detin e Kinës Jugore, siç raporton gazeta lokale “South China Morning Post”.

Kjo ngjarje vjen vetëm pak ditë pasi restoranti u nis nga vendi ku ka qenë vendndodhja e tij për dekada dhe u përmbys kur po kalonte Ishujt Paracel, në Detin e Kinës Jugore, gjatë fundjavës. Fatmirësisht, asnjë anëtar i ekuipazhit nuk u lëndua.

“Thellësia e ujit në zonë është mbi 1000 metra, gjë që e bën jashtëzakonisht të vështirë kryerjen e operacioneve të shpëtimit”, tha një zëdhënës i “Aberdeen Restaurant Enterprises”.

Restoranti, i cili kushtoi 32 milionë dollarë të Hong-Kongut kur u ndërtua në vitet ‘70, ishte drejtuar për në Azinë Juglindore, por nuk pranoi të zbulonte destinacionin e saktë.

Advertisement

Për momentin, hetimet vazhdojnë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova