minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Princi Charles zbulon këngën që e bën gjithmonë të kërcejë

0
Princi Charles zbulon këngën që e bën gjithmonë të kërcejë

Princi Charles ka zbuluar disa nga këngët e tij të preferuara, duke përfshirë “La Vie En Rose” të Edith Piaf dhe “Upside Down” nga Diana Ross.

Princit Charles i ndau këngët me një radio të një spitali për të falënderuar stafin e kujdesit shëndetësor dhe vullnetarët për punën e tyre gjatë pandemisë së Covid-19.

Charles rrëfeu se kënga “Givin’ Up, Givin’ In,” që The Three Degrees interpretoi në ditëlindjen e tij të 30-të, i jepte gjithnjë një dëshirë të parezistueshme për të kërcyer.

Lista e plotë e këngëve:

Advertisement

“Givin’ Up, Givin’ In” – The Three Degrees
“Don’t Rain On My Parade” – Barbra Streisand
“La Vie En Rose” – Edith Piaf
“Upside Down” – Diana Ross
“The Voice” – Eimear Quinn
“The Click Song” – Miriam Makeba
“You’re A Lady” – Peter Skellern
“La Mer” – Charles Trenet
“Bennachie” – Old Blind Dogs
“Lulu’s Back In Town” – Dick Poëell
“They Can’t Take That Away From Me” – Fred Astaire and Ginger Rogers.
“Tros Y Garreg/Crossing the Stone” – Catrin Finch
“Tydi a Roddaist” – Bryn Terfel

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova