minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Rezidenca historike del në shitje por çmimi është i kripur

0
Rezidenca historike del në shitje por çmimi është i kripur

Një vilë e jashtëzakonshme në New Forest ka dalë në shitje për herë të parë në 400 vjet, për afro 21 milionë euro.

Newhouse Estate, gjendet në jug të Salisbury në Wiltshire të Britanisë së Madhe dhe krenohet me 900 hektarë tokë bujqësore, tokë parku, pyje dhe kopshte të gjera me lëndina, të cilat kur janë më të mëdha se Parku Qendror i Nju Jorkut, ose më shumë se dyfishi i sipërfaqes së Hyde Park në Londër.

Përpos të tjerave, brenda rezidencës historike të klasifikuar si e klasit të parë gjendet një bibliotekë gjigante si dhe një pasuri e vërtetë me vepra arti.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit