minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Shqiperia

Kosovë-Serbi/ Stoltenberg: Të zhgënjyer që nuk kishte një zgjidhje. Të shmanget përshkallëzimi

0
Kosovë-Serbi/ Stoltenberg: Të zhgënjyer që nuk kishte një zgjidhje. Të shmanget përshkallëzimi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka reaguar pas takimit të dy krerëve të shteteve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel.

 

 

Stoltenberg shprehet i zhgënjyer që nuk pati një zgjidhje për marrëveshjen e targave.

Advertisement

 

 

Përmes një reagimi në Twitter, kreu i NATOS-s kërkon përgjegjësi dhe shmangie të përshkallëzimit nga të dyja palët.

 

Advertisement

 

“Bisedova me@JosepBorrellF.  Jemi të zhgënjyer që nuk ishte e mundur të zgjidhej mosmarrëveshja e targave. Tani është koha për përgjegjësi dhe zgjidhje pragmatike. Përshkallëzimi duhet të shmanget.

@NATO_KFOR  mbetet vigjilent.”– shkruan Jens Stoltenberg.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | Lajmet e fundit