minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Meta vizitë zyrtare në Shkup, takon homologun e tij Pendarovski

0
Meta vizitë zyrtare në Shkup, takon homologun e tij Pendarovski

Presidenti, Meta ka zhvilluar një vizitë zyrtare në  Maqedoninë e Veriut. Kreu i shteti u prit nga homologu i tij maqedonas, Stevo Pendarovski  me  një ceremoni  në rezidencën presidenciale në Shkup.

Gjatë takimit dy presidentët kanë vënë në dukje nevojën e zhbllokimit të procesit dhe fillimit të shpejtë të negociatave të anëtarësimit të të dyja vendeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Advertisement

Shqipëria edhe Maqedonia e Veriut, sipas dy liderve,  përmes përkushtimit për marrëdhënie të mira fqinjësore, japin një kontribut të fuqishëm në stabilitetin dhe sigurinë e rajonit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova