minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Nënshkroi marrëveshje me Kishën Ortodokse serbe/ Opozita malazeze mocion për rrëzimin e qeverisë së Abazoviçit

0
Nënshkroi marrëveshje me Kishën Ortodokse serbe/ Opozita malazeze mocion për rrëzimin e qeverisë së Abazoviçit

Partia Demokratike e Socialistëve ka depozituar ditën e sotme në Parlament kërkesën për votëbesimin e kryeministrit Dritan Abazoviç.

Lajmi është bërë i ditur nga deputeti i kësaj force politike Danijel Zhivkoviç, i cili tha se DPS ka dorëzuar kërkesën për votëbesimin e Qeverisë së Malit të Zi në Parlament.

Advertisement

Partia Demokratike e Socialistëve njoftoi më herët gjatë ditës së sotme se do të nisë një iniciativë për votim mosbesimi ndaj Qeverisë së Malit të Zi, pas nënshkrimit të Marrëveshjes Themelore ndërmjet Qeverisë  dhe Kishës Ortodokse Serbe.

Advertisement

Përveç përfaqësuesve të asaj partie, në konferencë kanë qenë të pranishëm edhe Draginja Vuksanoviç Stankoviç, deputete e Partisë Socialdemokrate (SDP).

Zhivkoviç tha iniciativa për votëbesimin e Abazovviç nuk vjen për shkak të marrëveshjes me Kishën serbe, por për shkak se kryeministri është sjellë si një person të cilit nuk mund t’i besohet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova