minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Përmbyset autobuzi në Malin e Zi; tre të vdekur e disa të plagosur nga aksidenti i rëndë

0
Përmbyset autobuzi në Malin e Zi; tre të vdekur e disa të plagosur nga aksidenti i rëndë

Një tragjedi është shënuar në Malin e zi këtë të martë ku një autobus me mbi 30 pasagjerë ka dalë nga rruga duke përfunduar në humnerë.

 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Cetinje – Budva. Deri më tani policia e vendit fqinj ka njoftuar se kanë humbur jetën të paktën tre persona ndërsa disa të tjerë kanë mbetur të lënduar.

 

Advertisement

Policia ka bllokuar dy nga tre korsitë e akst rrugor ku ndodhi amksidenti teksa disa ambulanca mbërritën në vendin e ngjarjes për të transportuar të lënduarit drejt spitalit.

 

Zjarrfikësit po punojnë për nxjerrjen e autobusit nga humnera. Gjithashtu po kryhen kontrolle në afërsi të vendit të ngjarjes nëse ndonjë nga pasagjerët mund të jetë hedhur nga automjeti.

 

Advertisement

Pa lëndime te renda ka shpëtuar shoferi i autobusit i cili është shoqëruar nga policia. Paraprakisht ai ka deklaruar se ka ndjerë dhimbje të madhe pas koke dhe si pasojë ka humbur kontrollin e mjetit.

 

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova