minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Vdekja e 46 shqiptarëve, reagon Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë. Ngushëllime familjeve

0
Vdekja e 46 shqiptarëve, reagon Veliaj: Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë. Ngushëllime familjeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 46 turistë, shqiptare nga Maqedonia e Veriut.

“Fort i trishtueshëm lajmi për tragjedinë e aksidentit të udhëtarëve nga Maqedonia e Veriut në Bullgari. Ngushëllime familjeve”, shkruan Veliaj.

Advertisement

Advertisement

46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humben jetën në Bullgari, pasi autobus me te cilin ata ktheheshin nga nje udhetim turistik ne Stamboll u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë ne oret e para te mengjesit te kesaj te marte në një autostradë 40 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

Shumica e viktimave ishin te rinj ne moshe, madje 12 prej tyre ishin femije.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova