minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Kampionia olimpike noton në pellg me ngjyrë të kuqe për të protestuar ndaj luftës në Ukrainë

0

Medalistja e artë olimpike, Ruta Meilutyte, notoi në një pellg me ngjyrë të kuqe përpara ambasadës ruse në Vilnius të Lituanisë, për të protestuar kundër luftës në Ukrainë.

Protesta e notares u bë në koordinim me autoritetet lokale të mjedisit në Vilnius dhe ishte pjesë e lëvizjes më të gjerë protestuese, “e kuqja e gjakut”.

Për protestën,…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova