minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme ssl web hosting struga Ekspres Bota

Vuçiç dhe Kurti takohen në Bruksel

0
Vuçiç dhe Kurti takohen në Bruksel

Ka nisur ne Bruksel takimi i nivelit te larte mes kryeministrit te Kosoves Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksander Vucic.

 

Takimi eshte ndermjetsuar nga perfaqesuesi i larte i Bashkimit Europian, Jozef Borell dhe i Derguari i Posacem per dialogun Serbi-Kosove, Miloslav Lajçak.

 

Advertisement

Para takimit me ane te shenimi ne rrjetet sociale, Borrell tha se është koha që Kosova dhe Serbia të lëvizin drejt normalizimit të plotë të raporteve mes tyre.

 

Ai nenvizoi se pret që të dy liderët të jenë fleksibil dhe të gjejnë gjuhën e përbashkët.

 

Advertisement

Por kompromisi duket i veshtire pasi me heret lideret e dy vendeve pohuan se nuk bien dakord per asgje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova