minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

VIDEO: Man. City kalon në finalen e Champions League

0

Manchester City është finalistja e Parë e UEFA Champions League, për këtë sezon. “Qytetarët” triumfuan sonte 2-0 ndaj PSG-së në Etihad Stadium, ndërsa fituan edhe në Parc de Princes 1-2.

Goli i parë erdhi shumë shpejt, që në minutën e 11-të me Mahrez. I dyti vjen pas një kombinimi Foden-Mahrez, me algjerianin që “tund rrjetën” në të 63-tën.

20 minuta nga fundi, Di Maria tradhtohet nga nervat dhe merr karton të kuq, teksa godet Ferdinandinhon në këmbë, me lojën që ishte e ndalur, pasi topi kishte dalë jashtë vijave kufizuese.

Manchester City do mësojë nesër rivalin që do ketë në finale, i cili do jetë njëri mes Chelseat dhe Real Madrid.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university