minibus hire leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm lajme online mortgage broker ssl web hosting online university Bota

Partizani fiton bindshëm ndaj Bylisit dhe ngjitet në vend të dytë

0

Pas një serie të gjatë rezultatesh jo shumë pozitive, Partizani është rikthyer tek fitorja në sfidën e javës së 27-të të Kategorisë Superiore.

Një fitore me mjaft vlera për të kuqtë të cilët fituan me rezultatin e pastër 3-0 në “Air Albania” kundër skuadrës së Bylist.

Një 90- minutësh që u dominua totalisht nga ana e ekipit të Ilir Dajës, që bën një lojë të bukur dhe me gola.

Advertisement

Junior, Jasir Asani, dhe Eraldo Cinari ishin golashënuesit e kësaj fitoreje të Partizani që i vihet pas Teutës në garën për titullin kampion.

Pas këtij suksesi Partizani renditet në vendin e dytë në renditje me 47 pikë të grumbulluara, ndërsa vendi i parë mbahet nga Teuta me 49 pikë. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 StrugaLajme.com | Privacy policy

Struga Lajme | Lajmet nga Kosova | online university